mieszkanie

Porady:

pomoc

Zdolność kredytowa kalkulator możliwości kredytowych

We wszystkich bankach w Polsce przy zaciąganiu jakiegokolwiek kredytu, niezależnie od tego, czy będzie to kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na zakup nieruchomości, czy też kredyt na samochód i inny cel konsumpcyjny, zawsze sprawdzana jest zdolność kredytowa przyszłego kredytobiorcy. Na podstawie zdolności kredytowej i pożądanego przez kredytobiorcę okresu spłaty kredytu bank określa, jak wysoki kredyt może udzielić i czy w ogóle może wydać klientowi pozytywną decyzję kredytową. Niejednokrotnie w bankach za proces analizy zdolności kredytowej klienta należy zapłacić. Można jednak skutecznie ustrzec się tych kosztów, udając się do banku już po wyliczeniu zdolności kredytowej. Oczywiście, bank może zastosować nieco inne kryteria szacowania zdolności kredytowej, ale generalne wyliczenia powinny pokrywać się ze sobą.

Nie trzeba posiadać wiedzy ekonomicznej czy bankowej, aby wyliczyć dla siebie czy swoich znajomych i przyjaciół zdolność kredytową. Można  posłużyć się naszym funkcjonalnym kalkulatorem zdolności kredytowej.

 

Ten sprawdzony kalkulator zdolności kredytowej da nam odpowiedź na pytanie, czy mamy szansę otrzymać kredyt w danym banku o pożądanej wysokości. Kalkulator zdolności kredytowej wymaga od klienta podania wielu parametrów, dotyczących jego sytuacji finansowej, m.in. należy określić miesięczny dochód gospodarstwa domowego, miesięczne raty innych kredytów i obciążeń ubezpieczeniowych, miesięczne wydatki na utrzymanie mieszkania oraz liczbę osób w gospodarstwie domowym.